X
X
USD

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Madde 1- Şartların Kabulü: Üyeler Markacini.Net sitesine girmekle Markacini Reklam Yazılım İnternet Hiz. Danış. San. Ve Tic. A.Ş.’nin kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır. Üyeler hiçbir şekilde anılan şartları ve kuralları bilmediğini iddia edemez.

Madde 2: Markacini.Net te ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme, ücretli hizmetlerin ücretini değiştirme hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

Madde 3- Tek Tıkla Hızlı Ödeme: Kredi kartı ile yapılan ödemelerde; Kredi kartı bilgileri Müşteri onayı sonrası Markacini.Net altyapısında tutulmadan “Tek Tıkla Hızlı Ödeme” seçeneği için banka altyapısında saklanacak şekilde tanımlanır ve sonraki ödeme işlemlerinde kullanıma açılır. Müşteri tanımlama ayarlarını https://markacini.net/hesabim adresindeki Tek Tıkla Hızlı Ödeme sayfasından değiştirmek, aktif durumdan pasif hale getirme hakkına sahiptir.

Düzenli Ödeme: Tek Tıkla Hızlı Ödeme ile tanımlanan Kredi Kartı bilgileri; Müşterinin Onay vermesi sonrası mevcut ürünlerinin otomatik yenileme işlemleri için “Düzenli Ödeme” adı altında tanımlaması yapılarak gerçekleştirilmektedir. Müşteri tanımlama ayarlarını https://markacini.net/hesabim adresindeki Tek Tıkla Hızlı Ödeme sayfasından değiştirme, aktif durumdan pasif hale getirme hakkına sahiptir.

Madde 4- Faturalama: internet hizmetleriyle ilgili muhtelif ticari faaliyetler( alanadı kaydı ile ilgili işlemler, web bulundurma, e-posta, server kiralama & server bulundurma, SSL vb.), yazılım, marka tescili ve diğer hizmetleriyle ilgili ticari faaliyetler merkezi Bursa'da bulunan Markacini.Net A.Ş. bünyesinde sunulmakta olup, faturalama işlemleri de söz konusu şirket tarafından yapılmaktadır.

Madde 5: Markacini.Net sitemiz üzerinden yapılan web hosting ve alan adı tescil işlemlerinden doğabilecek tüm itilaflardan ve bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan bilgilerin doğruluğundan ilgili firmalar sorumludur. Üyeler ve ilgili firmalar bu hususu peşinen kabul ederler. İlgili firmalar, sitelerinde yer alan tüm içerik, bilgi vb. (sayılanlarla sınırlı kalmamak kaydıyla) yürürlükte olan mevzuata uygun olarak düzenlenmesinden bizzat ve tek sorumludur. Üyeler bu konuda Markacini.Net’in hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Madde 6: Markacini.Net hizmetinin, iptal edilen ve bu Sözleşme'de verilen süreler içinde yenileyemediğiniz alan adlarından sorumlu tutulmayacağını kabul edersiniz. Herhangi bir koşulda, alan adınızı zamanında yenileyemezseniz ek ücretler geçerli olabilir. Alan adı kaydınızla birlikte gizlilik hizmetlerine, otomatik yenileme hizmetine kaydolduysanız, alan adı kaydınızın yenilenme zamanı geldiğinde, önceden iptal etmediğiniz sürece bu hizmetler otomatik olarak yenilenir ve geçerli ek yenileme ücretleri için sizden ödeme alınır. Müşteri bu hususu bilmediğini iddia edemez. Bu Sözleşme'de belirtilen süreler içinde alan adınızı yenilememeniz durumunda, Markacini.Net ‘in kendi takdirine bağlı olarak, süresi dolmuş alan adınızı sizin adınıza yenileyebileceğini kabul edersiniz. Markacini.Net, süresi dolmuş alan adınızı sizin adınıza yenilemeye karar verirse Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süreniz mevcuttur; bu süre içinde yenileme için Markacini.Net’e ücretlerini ödeyebilir ve alan adınızı saklayabilirsiniz. Yenileme için Yetkisiz Kullanım Süresi şu anda onbeş (15) gündür ancak bu Sözleşme'nin şartları kapsamında değişikliğe tabidir. Yetkisiz Kullanım Süresi sırasında yenileme için Markacini.Net tarafına ücret ödememeniz durumunda, alan adınız Askıya alınır ve silinmek üzere işaretlenir. Bundan sonra, alan adınızın süresi dolan bir alan adı açık artırması teklifine tabi olmaması ve Markacini.Net kurtarma ücreti ödemeniz şartıyla, alan adınızı kullanmak için 30 güne kadar bir kurtarma süresi olabilir. Kurtarma ücreti şu anda 80USD tutarındadır ve bu Sözleşme'nin şartları kapsamında değişikliğe tabidir. Ödeme ile kurtarma amaçlı 30 günlük süre sona ermeden önce alan adınızı kurtarmazsanız Markacini.Net kendi takdirine bağlı olarak alan adınızı silebilir veya sizin adınıza başka bir alan adı sahibine transfer edebilir. Kurtarma süresi boyunca alan adınız park edilebilir. Alan adınızın silinmesi durumunda Kayıt, Markacini.Net tarafına kullanma ücreti ödeyip alan adınızı kullanmaya devam edebileceğiniz 30 günlük bir Kullanma Süresi sunar. Alan adınızı Kaydın Kullanma Süresi sonuna kadar kullanmaya devam etmemeniz halinde kayıt operatörü tarafından ilk gelenin kaydedebileceği şekilde kullanıma sunulur.

Madde 7: Markacini.Net üyelik formunda kayıt aşamasında giriş yaptığınız ad-soyad,şifre-telefon-email-şehir bilgilerinin gizliliği K.V.K.K kapsamında Markacini.Net tarafından sağlanır. Üyeler, Markacini.Net’te yer alan ilgili Aydınlatma Metni’ni okuduğunu, bu metni okuyarak, kişisel verilerinin neler olduğunu ve olabileceğini, kişisel verilerinin Markacini.Net tarafından hangi amaçla ve ne şekilde toplandığını ve işleneceğini, işlenen veya işlenecek kişisel verilerinin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceğini ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11’inci maddesi kapsamındaki haklarını anladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 7.1- Kayıt Şartları: Markacini.Net'e kaydolmanız halinde a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi, b)üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. Markacini.Net, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silme yetkisine sahiptir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

Madde 7.2- Kullanıcı Adı ve Şifre: Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca a)Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda Markacini.Net'i uyarmak, b) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden Markacini.Net sorumlu değildir.

Madde 7.3- Üye Bilgilerinin Nitelikleri: Markacini.Net'teki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

a) Sahte, çalıntı olmaması,
b) Üçüncü şahsın hiçbir tescil hakkı, telif, marka, patent ve endüstriyel tasarım hakkı vb. haklarını ihlal etmemesi,
c) Yasalara aykırı olmaması (Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun, Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu vb.)
d) Pornografi veya çıplaklık içermemesi
e) Hakaret, iftira, küfür ve üçüncü şahısları küçük düşürücü ibarelerin olmaması,
f) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
g) Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama

h) Yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine uygun davranma ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.
ı) Markacini.Net A.Ş  firmasında geliştirilen projeler, fırsatlar, kampanyalar ve yeni ürünler hakkında bilgilendirme mailleri gönderilebilir.

Madde 8- Üyelerin Devrettiği Haklar: Bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, umuma iletim hakkını vermiş sayılırsınız. Ayrıca üyeler, iş bu sitede yer alan tüm ürünlerinin, Markacini.Net tarafından, aynı amaçla, sınırlı sayıda olmaksızın aynı kapsamdaki başkaca e-ticaret sitelerinde de yayınlanmasını kabul eder.

Madde 9- Gizlilik : Markacini.Net, 7. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

Madde 10- Üyelerin Yükümlülükleri: Markacini.Net sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerin işleyişini herhangi bir yazılım, bilişim aracı vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz. Aksi davranışta Markacini.Net tarafından üyeliğiniz iptal edilebileceği gibi Markacini.Net’in bu davranışınızdan dolayı zarara uğraması halinde Markacini.Net tarafından yapılacak bildirim ile bu zararı nakden ve defaten ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 11- İade: Üyeler web adresi ve domain name gibi kişiye has düzenlenen hizmetlerin iadesini Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Yönetmeliğinin 8. maddesi uyarınca talep edemez.

Madde 12- Kuralların İhlali: Markacini.Net, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, tüm yasal yollara başvurabilir.

Madde 13: Markacini.Net sağladığı tüm ürün ve hizmetlerdeki değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Top